Senajā aziātu kultūrā mūzika vienmēr ir skaitījusies viena no visvairāk cienītiem mākslas veidiem. Ļoti agri bija atzīta tās ietekme uz cilvēka ķermeņa un dvēseles stāvokli. Dziedošie kausi ieņem īpašu vietu šajā kultūrā. Dziedošie kausi ar savām melodiskajām skaņām veido labvēlīgu enerģiju, kura attīra un harmonizē , ne tikai cilvēka ārējo telpu, bet arī iekšējo. No seniem laikiem dziedošie kausi skaitījušies Tibetā svarīgs Fen Šui talismans, kurš sniedz savam īpašniekam dzīvē harmoniju un līdzsvaru . Lai arī līdz šim brīdim eksistē ticējums, ka cilvēki, kuri ir dzirdējuši dziedošos kausus, nekad nenokļūs ellē.
Izbaudīt dziedošo kausu labvēlīgo ietekmi var jebkurš . Piesitot vai pieduroties ar speciālu koka instrumentu tibetas kausu ārējām malām ,var izdzirdēt patīkamu mūziku, kura spējīga apņemt visu negatīvo enerģiju un pārstrādāt to pozitīvajā. Bez tam tibetas dziedošo kausu skaņa spējīga sabalansēt cilvēka enerģētisko stāvokli un palīdzēt cilvēkam izveseļoties.
Dziedošo kausu augstais enerģētiskais spēks , no speciālistu viedokļa,i zskaidrojas ar to, ka noteiktu pakāpju skaņas svārstības labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka zemapziņu. Šo kausu terapeitisko iedarbību nodrošina noteiktas vibrācijas,kuras liek sinhroni strādāt visiem mūsu iekšējiem orgāniem un sniedzot mums neaizmirstamu miera sajūtu un dziļu atslābināšanos.