„Līnijas uz cilvēka plaukstas nav bez iemesla izzīmētas, tās radušās no dievišķās ietekmes un cilvēka paša individualitātes.”  Aristotelis.

Hiromantija – okultā zinātne, kuras pamatā ir prasme pareģot cilvēka nākotni pēc viņa plaukstas. Cilvēkus vienmēr it apbūruši zīmējumi uz plaukstas – pirkstu nospiedumi bija atstāti uz alu sienām jau akmens laikmetā.

Hiromantijas vēsture bija dažāda: XVII gadsimtā tā tika pasniegta Vācijas – Leipcigas un Galla universitātēs. Tai pašā laikā Anglijā hiromantija bija izziņota ārpus likuma kā burvestības forma.

Kāpēc lasīt pēc roku līnijām? Uz jūsu rokām ir tūkstoši nervu, kuri atrodas tiešā kontaktā ar smadzenēm, un pateicoties tam caur nerviem iet pastāvīga divpusēja impulsu kustība. Pateicoties šai kustībai, līnijas un atzīmes uz jūsu rokām, ir Jūsu personības atspulgs, spogulis Jūsu fiziskajam un emocionālajam stāvoklim. Hiromanti to vienmēr intuitīvi zinājuši. Mūsdienu zinātnieki atraduši pierādījumus šai teorijai, bet daži ģenētiķi un psihiatri jau pielietojuši roku analīzi priekš tā, lai palīdzētu uzstādīt diagnozi fiziskajai un prāta saslimšanai.