Jau no seniem laikiem starp parastiem cilvēkiem dzīvo gaišredzīgie. Viņu unikālās spējas izsauca un izsauc apkārtējos dažādas  sajūtas-izbrīnu, bailes, neticību, bet nevienu tas neatstāj vienaldzīgu. Tāds cilvēks pārāk neiederas ierastajā vidē un cilvēka iespējās.

Vēsture zina daudz gadījumus, kad cilvēkiem ar pārdabiskām spējām atklājās viss, kas ir slēpts vairākumam cilvēku- Vanga, Nostradamus, Kassandra, Volfs Messings, Kaliostro, Bībeles pareģi, daudzi krievu pareizticīgo svētie. Viņiem visiem piemita gaišredzības spējas un to viņi pierādīja ar pareģojumiem, kuri piepildījās.

Gaišredzība tā ir spēja sajust informāciju, kura ir nepieejama fiziskai redzei. Praksē tas nozīmē, ka cilvēks ar tādām spējām var redzēt pagātni, tagadni, nākotni  atrodoties tālu no jautātāja, noteikt, kur atrodas pazuduši cilvēki vai lietas, diagnosticēt slimības utt.  Katram cilvēkam ir iespējas  sajust informāciju,  ne tikai ar sajūtu orgānu palīdzību, tāpēc tādas spējas nav nekas pārdabisks.

 

Eksistē kanāls-ekstrasensorās sajūtas,  pēc kurām visa informācija no milzīgā Visuma informācijas lauka iet taisni uz smadzenēm, apejot  fizisko redzi, dzirdi utt. Šī spēja saucas intuīcija un ir, praktiski, katram, īpaši bērniem un sievietēm. Attīstot ekstrasensoro kanālu cilvēks kļūst gaišredzīgs un ezotēriķi apgalvo, ka tas ir iespējams katram. No dabas tādas spējas saņem tikai izredzētais.